Mimpack Ambalaj Sistemleri | Başarı Hikayesi

2018 Avrasya Ambalaj Fuarında Mimpack Ambalaj Sistemleri firmasının iş birliği ile , 45 paket/dakika kapasiteli Shrinkleme makinesi ve Robotlu konveyör hattında bulunan 45 palet/saat çalışabilen palet streçleme ünitesinde Leuze Elektronik ve Pizzato ürün çözümlerimiz, ziyaretçi ve katılımcılar ile paylaşılmıştır.

Smart; Basit düşünmektir, tecrübeyi paylaşmaktır, yakın olmaktır ve geleceği tasarlamaktır. Kurduğumuz yakın ilişkiler, ürünlerimizin kalitesi ve problemleri minimuma indirmemiz; makinelerin üretiminden başlayarak son kullanıcıya ulaşmasına kadar verdiğimiz teknik destek, Mimpack Ambalaj Sistemleri ve Ekipmanları San.Tic.Ltd.Şti. firmasında büyük başarıya imza atmamızı sağladı.

Shrinkleme makinasında işlem gören ürünlerin  örneğin ;  Şişeler  (PET / CAM / YYPE) –  Bottles (PET / GLASS / HDPE),  Tenekeler kutular (Aluminyum  / Paslanmaz ) –  Cans (Aluminium /,  Kaplar  (PET / CAM / YYPE)-  Pots  (PET / GLASS / HDPE),  Kutu (Süt, Meyva Suyu, Meşrubat, Kozmetik, Deterjan, v.b.)- Box (Milk, Juice, Carbonated Drinks, Cosmetics, Detergents, e.t.c.) makineden robot yardımı ile alınıp konveyör hattında bulunan paletlere dizimi yapılıp, konveyör hattının devamında bulunan 2 kollu palet streçleme makinasında streçlenip hat sonunda sevkiyat için hazır duruma getiriliyor.

Ürünlerimiz shrinkleme makinasında, PRK28/4P-M12 ile beslemede ürün kontrolü, PRK328.3/4P-12 ile shrinklenmiş ürünlerin kontollünü gerçekleştirmiş olup, HRTR 318M/66-120-S12 ile streç çeşitlerinin varlık –yokluk kontrolünde kullanılmıştır. Ayrıca makine güvenliğinde Pizzato FD1879 halatlı siviç ve E2 AC-DXBC1006 acil stop kullanılarak ,acil durumlarda makinanın güvenliği sağlanmıştır. Robot uygulamasında ürünlerin makine çıkışında olduğunun kontrolünü PRK328.3/4P-M12 ile gerçekleştirilmiş ve  palet kontrolünü HT46C/4P-M12 ürün ile sağlanmıştır. Konvöyör hattında bulunan dolu paletleri HT46C/4P-M12 ile algılanması sağlanmış olup, açısal montaj ile shrinklenmiş ürün hassasiyeti arttırılmıştır. Palet sarma makinesinde kollarda HT46C/4P-M12 ile ürün algılama sağlanmış, kontrolünüde IS108MM/4NO-2EO-M12 sensörümüz gerçekleştirmiştir.

Robot hücresi ve konveyör hattında güvenliği sağlamak için, MLC100-30-1050 güvenlik bariyeri ve Pizzato FS 2096D024 selenoidli güvenlik sivici kullanılarak, MSI430-01 ürümüz ile otomasyon sistemine dahil edilmiştir. Robotlu palet dizme, konveyör hatları ve palet sarma makinelerinde cisimden yansımalı tek tip sensör ile birçok uygulamada çözüm sağlanabilir.

Uygulamada kullanılan ürünler

Shrinkleme makinasında;   

Robot ve palet sarma hattında;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir